077-7786237
 
 
 
 
5
7 חוות דעת
 
 
 
עו"ד ונוטריון רני אהרון כהן
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

שירותי נוטריון

 

אימות חתימה

 
לא אחת מוסדות, משרדי ממשלה וגופים בארץ ובחו"ל דורשים אימות חתימה ע"י נוטריון. אימות החתימה בפני הנוטריון מהווה הוכחה חותכת, כי החתום על מסמך כלשהו חתם בפני הנוטריון. מסמך זה מוטבע בחותם הנוטריון.

בין המסמכים הבולטים המחייבים את אימות החתימה על ידי הנוטריון ניתן למנות: ייפוי כוח נוטריוני לבנק למשכנתאות, ייפוי כוח נוטריוני שניתן ברכישת דירה חדשה וכד'.
 

עריכת צוואה נוטריונית

 
חוק הירושה מונה מספר סוגי צוואות ובין היתר "צוואה בפני רשות". מדובר בצוואה שנערכת בפני שופט, דיין או נוטריון. הצוואה הנוטריונית נערכת ע"י הנוטריון, המוודא כי החותם בפניו חתם עליה מרצון חופשי ומלא.

במידה והצוואה קיבלה אישור מנוטריון, חזקה עליה כי מדובר במסמך אותנטי המהווה ראיה לכך כי מדובר בעדות לרצונו של המצווה. כוחה הראייתי של צוואה זו גבוה ביותר. על כן יש קושי לסתור את הנקוב בה, והמקרים בהם בתי המשפט מתערבים ברצון המצווה במקרים אלו קטן יחסית.
 

תרגום נוטריוני בשפות עברית ואנגלית

 
לא אחת מוסדות ו/או גופים בארץ ובעיקר בחו"ל דורשים הצגת מסמכים שנערכו בעברית מתורגמים לאנגלית ומאושרים על ידי נוטריון. במשרדו של עו"ד כהן ניתן לקבל אישור נוטריוני לתרגום שהוכן מראש, ואף ניתן לקבל שירות הכולל הן את תרגום המסמך והן את אימות התרגום.
 

אישור הסכם ממון ועריכתו

 
לנוטריון הסמכות לאמת הסכם ממון אשר נחתם בין בני זוג לפני הנישואין ו/או בין ידועים בציבור. על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג, הסכם ממון חייב להיות מאושר ומאומת על ידי בית המשפט או בית דין רבני. עם זאת, במידה והסכם הממון נערך לפני הנישואין, די באימותו מול נוטריון בכדי להעניק להסכם תוקף משפטי. הנוטריון אשר מאמת את חתימת החותמים עושה זאת כאשר בני הזוג ניצבים בפניו והוא נוכח כי הם עורכים את ההסכם מרצון חופשי לאחר שהבינו את משמעות ההסכם.
 

אישור יציאת קטין לחו"ל

 
שלטונות ההגירה במעברי הגבול בעולם מחמירים את בדיקותיהם לגבי קטינים עד גיל 18, וזאת כדי למנוע חטיפת ילדים. הנהלים אמנם שונים ממדינה למדינה, אך על מנת למנוע עיכובים ועגמת נפש בשדה התעופה, משרד החוץ ממליץ להצטייד באישור נוטריוני מתאים, במקרים בהם הקטין יוצא מהארץ בגפו, ואו עם מלווים שאינם הוריו. עו"ד כהן בקי בהכנת אישור יציאת קטין, ובאימותו הנוטריוני.
 
שירותי נוטריון